تاریخ : جمعه, ۱۴ بهمن , ۱۴۰۱ 13 رجب 1444 Friday, 3 February , 2023
1
احمدی‌نژاد:

هر کسی رفته یک دکانی به نام فرهنگ درست کرده است و یک معدن بزرگ و گرانقیمت را گرفته است!

  • کد خبر : 3826
  • ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۳
هر کسی رفته یک دکانی به نام فرهنگ درست کرده است و یک معدن بزرگ و گرانقیمت را گرفته است!
جمعی از مردم استان مرکزی دیروز پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ در تهران با محمود احمدی‌نژاد ملاقات کردند و خواستار نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ شدند.

محمود احمدی‌نژاد در این دیدار گفت: وقتی می‌خواستیم این هدفمندی را اجرا کنیم، پدر ما را در آوردند و می‌گفتند که تو داری راهی را باز می کنی که ما دیگر در آن نیستیم گفتم که خوب نباشید! سال ۸۷ می‌خواستیم هدفمندی را اجرا کنیم، گفتند آقا سال دیگر انتخابات است و تو رای لازم داری! این طرح را هیچ دولت دیگری اجرا نکرده است و زمین می خوری! من گفتم که این کار یک اقدام اساسی و لازم هست یا خیر؟ گفتند بله لازم است. گفتم من چه می دانم تا سال دیگر زنده هستم یا خیر! من وظیفه ام این است که تا زنده هستم این کار اساسی را انجام دهم. سال دیگر که نیستم مسئولیتی هم ندارم. شما حق مردم را نمی‌دهید و می گویید بگذار در فقر باشند زیرا اگر وضعشان خوب شود دیگر ما را نمی پذیرند! آیا این منطق غیر از منطق شیطان است؟ این هنر است که چهل سال بعد از انقلاب، رئیس جمهور کشور رسما اعلام کند ما ۶۰ میلیون نفر داریم که نیازمند کمک معیشتی هستند. اگر می گفت برای کمک به مسکن یا رفاه بالاتر اشکالی نداشت اما می گوید که ما برای زنده ماندن باید به آنها کمک کنیم! آیا برای این انقلاب شد که به اینجا برسیم؟ این سرزمین وسیع با ۱۷۰ یا ۱۸۰ میلیون هکتار زمین، ملت برای ۵۰ متر آپارتمان دارند در کشور له می شوند؛ اینکه نیاز به چیزی جز یک تصمیم ندارد. هر کسی رفته است یک دکانی به نام فرهنگ درست کرده است و یک معدن بزرگ و گرانقیمت را گرفته است و یک ریال هم نمی‌دهد. این کار فرهنگی! تا به حال به اندازه یک ریال هم در مردم اثری نداشته است، تمام معادن کشور دست یک سری باندهایی است که یک هزارم حق مردم را نمی‌دهند. کل ثروت را دولت در دست خودش گرفته است و می گوید که ای مردم شما نمی فهمید و من به جای شما آن را خرج می‌کنم! حتی آن کسی که ضد انقلاب است سهم دارد و خدا برایش خلق کرده است. از این ثروت طبیعی باید بهره ببرد. ما اگر عرضه داشته باشیم می رویم او را قانع می کنیم یا تصمیمی می گیریم که همه عقلا آن را قبول کنند. من به آقای رئیسی گفتم که شما دارید تلاش می کنید با فساد مبارزه کنید با ۵۰ تای آن مقابله می کنید، ۵۰۰ تای دیگر درست می شود. تا آن ریشه را درست نکنیم مشکل برطرف نمی شود. تمرکز ثروت در دست دولت و نهادهای حکومتی، فساد آور است و الا اگر در دست توده های مردم باشد فساد نمی آورد.

چرا دولت های نهم و دهم مورد حملات گسترده قرار گرفت؟
حالا چرا این همه به ما حمله شد؟ ما که نه حزب نبودیم که همین الان خیلی از دوستان به ما اشکال می گیرند که شما حزب نبودید و باید این اشکال را برطرف کنید! ، نه گروه بودیم، نه قدرتمندان پشت ما بودند و نه ثروتی داشتیم، این حجم عظیم حمله چه معنایی می دهد که آمدند اداره اوقافی را که زیر نظر خود دولت است علیه ما بولتن چاپ می کند و جلسه می گذارد و موضوع جلسه هم فقط کوبیدن ما بوده است. چرا اینطور است؟ من معتقدم که در دولت نهم و دهم یک تصحیح مسیر اتفاق افتاد و یک پافشاری بر جریان حقیقی جاری در عالم هستی شکل گرفت. ما باید از این فضای دعوای قدرت که متاسفانه ذهن ها را پر کرده است بیرون بیاییم.
حق تعیین سرنوشت متعلق به همه مردم است
من هیچوقت نگفته ام پست می خواهم، پست یعنی چه؟ اما یک انسان هستم. آیا همه این ۸۵ میلیون نفر جمعیت ایران واقعا در اصل اداره کشور و تعیین سرنوشت به طور مساوی حق دارند؟ یک عده می گویند مال ماست و تو غلط می کنی حرف می زنی و بیخود فکر کردی! فقط به من نمی گویند به خیلی های دیگر می گویند! من این را قبول ندارم. این کشور متعلق به همه است. حتی آن کسی که ضد انقلاب است سهم دارد و خدا برایش خلق کرده است. از این ثروت طبیعی باید بهره ببرد. ما اگر عرضه داشته باشیم می رویم او را قانع می کنیم یا تصمیمی می گیریم که همه عقلا آن را قبول کنند. نظر سنجی ها را ببینید که اکثریت مردم به چه چیزی رسیده اند؟ بعضی ها خودشان را راحت می کنند و می گویند مردم ساقط شده‌اند و خرابند!
در فقر نگه داشن مردم منطق شیطان است
شما حق مردم را نمی دهید و می گویید بگذار در فقر باشند زیرا اگر وضعشان خوب شود دیگر ما را نمی پذیرند! آیا این منطق غیر از منطق شیطان است؟ این هنر است که چهل سال بعد از انقلاب، رئیس جمهور کشور رسما اعلام کند ما ۶۰ میلیون نفر داریم که نیازمند کمک معیشتی هستند. اگر می گفت برای کمک به مسکن یا رفاه بالاتر اشکالی نداشت اما می گوید که ما برای زنده ماندن باید به آنها کمک کنیم! آیا برای این انقلاب شد که به اینجا برسیم؟
تمام معادن کشور دست یک سری باندهایی است که یک هزارم حق مردم را نمی دهند. هر کسی رفته است یک دکانی به نام فرهنگ درست کرده است و یک معدن بزرگ و گرانقیمت را گرفته است و یک ریال هم نمی دهد. من این را قبول ندارم و می گویم شما به جای این کار فرهنگی که تا به حال به اندازه یک ریال هم در مردم اثری نداشته است، درامد این معدن را بین مردم تقسیم کن، خواهی دید که مردم مسلمان و مومن هستند. من به آقای رئیسی گفتم که شما دارید تلاش می کنید با فساد مبارزه کنید با ۵۰ تای آن مقابله می کنید، ۵۰۰ تای دیگر درست می شود. تا آن ریشه را درست نکنیم مشکل برطرف نمی شود. تمرکز ثروت در دست دولت و نهادهای حکومتی، فساد آور است و الا اگر در دست توده های مردم باشد فساد نمی آورد. کل آن را دولت در دست خودش گرفته است و می گوید که ای مردم شما نمی فهمید و من به جای شما آن را خرج می کنم! این سرزمین وسیع با ۱۷۰ یا ۱۸۰ میلیون هکتار زمین، ملت برای ۵۰ متر آپارتمان دارند در کشور له می شوند! اینکه نیاز به چیزی جز یک تصمیم ندارد!
 رانت خواری مانع رونق کسب و کار است
این ثروت مال همه مردم است و نباید در دست دولت متمرکز باشد و هر روز در آن یک فسادی اتفاق بیفتد! و این همه فقیر وجود داشته باشد. چرا هر کسی هر کاری می خواهد انجام بدهد باید از ۱۶ جا اجازه بگیرد؟ ما باید مقررات را اعلام کنیم و بگوییم هر کس می خواهد این کار را انجام دهد، مقررات را رعایت کند و اگر تخلف کرد مورد رسیدگی قرار بگیرد. نه آنکه هر کاری می خواهد انجام بدهد، باید به چندین جا برای کسب اجازه مراجعه کند و هر جا هم که مراجعه می کند با یک رانت و سوء استفاده مواجه می شود. بعد هم می گوییم چرا فضای کسب و کار خراب است! وقتی می خواستیم این هدفمندی را اجرا کنیم، پدر ما را در آوردند و می گفتند که تو داری راهی را باز می کنی که ما دیگر در آن نیستیم! گفتم که خوب نباشید! سال ۸۷ می خواستیم هدفمندی را اجرا کنیم، گفتند آقا سال دیگر انتخابات است و تو رای لازم داری! این طرح را هیچ دولت دیگری اجرا نکرده است و زمین می خوری! من گفتم که این کار یک اقدام اساسی و لازم هست یا خیر؟ گفتند بله لازم است. گفتم من چه می دانم تا سال دیگر زنده هستم یا خیر! من وظیفه ام این است که تا زنده هستم این کار اساسی را انجام دهم. سال دیگر که نیستم مسئولیتی هم ندارم.

لینک کوتاه : https://rejaletabriz.ir/?p=3826

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها