تاریخ : یکشنبه, ۹ بهمن , ۱۴۰۱ 8 رجب 1444 Sunday, 29 January , 2023
0

حمله شدید مالک تراکتور به مجری تلویزیون و خواهش از مسعود شجاعی!

  • کد خبر : 1334
  • ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
حمله شدید مالک تراکتور به مجری تلویزیون و خواهش از مسعود شجاعی!
مالک باشگاه تراکتور با بیان اینکه به دنبال راضی کردن مسعود شجاعی و عقد قرارداد طولانی با وی به عنوان سرمربی است، به یک مجری تلویزیونی حمله کرد و پشت پرده برنامه او را ناکامی پرسپولیس دانست.

محمدرضا زنوزی درباره دلایل تغییرات متعدد مدیریتی در باشگاه تراکتور و اینکه چرا این اتفاق در دوره مدیریتش در باشگاه گسترش فولاد رخ نمی‌داد، گفت: فلسفه گسترش فولاد با تراکتور فرق دارد. گسترش هوادار آن‌چنانی نداشت. کارهایی که در تراکتور می‌شود جریان یابد، در باشگاه‌های بدون طرفدار نمی‌شود. مدیریت اینجا با مدیریت باشگاهی که هوادار ندارد متفاوت است. باید قبول کنم در سه سال فراز و نشیب‌های مدیریتی در باشگاه داشتم.

یکسری تصمیمات را نگیرم خودم را نمی بخشم

وی افزود: شاید در مصاحبه‌های قبلی هم گفته بودیم که مدیرعامل اقتصادی می‌آوریم. اینکه وقتی مدیرعامل و هیات مدیره اقتصادی و ورزشی آمد، شما به عنوان مدیر باشگاه خواهید بود.

مالک باشگاه تراکتور تاکید کرد: این اتفاقات افتاد و آن فرد رفت. به جای ایشان آقای سیاح و هیات مدیره آمد. در حوزه معاونت ورزشی هم آقای نصیرزاده آمد که یکی از به نام‌های فوتبال است. آقای سیاح خودش در حوزه اقتصاد صاحب سبک است و باشگاه را به سمت اقتصادی شدن سوق می‌دهد. نفع باشگاه‌های ایران و تراکتور را در اقتصادی شدن می دانم.

زنوزی درباره اینکه برای تصمیم گیری در مورد مدیریت باشگاه تراکتور چقدر تابع احساساتش و هواداران است؟ گفت: ما تُرکها کمی احساسی هستیم! نمی‌شود این احساس را پنهان کرد ولی سعی می‌کنم در حوزه مدیریت در کلیه کارها چه در صنعت و چه در اقتصاد و ورزش این را خنثی کنم. ولی تراکتور نام و باشگاه بزرگی است و باعث می‌شود آدم تصمیماتی را بگیرد. شاید آن لحظه اگر این تصمیمات را نگیریم، بعدها خودمان را نبخشیم. این‌طور بگویم هواداران یکسری مسائل را از داخل نمی‌دانند و شاید همین باعث شود تفکراتی داشته باشند. وقتی داخل یک کار هستیم و مسائل را می‌بینیم، اگر الان حل نکنیم شاید در آینده نزدیک به مشکل اساسی بخوریم.

مجبور به انتخاب منصوریان بودیم

وی گفت: نمونه اش در مورد مربی‌ای که کنار گذاشته شد (علیرضا منصوریان) که هواداران به من متذکر شدند. ابتدای این فصل اجازه جذب مربی خارجی نمی‌دادند. مجبور بودیم یکی از گزینه‌های مطرح را که هیات مدیره معرفی کرده بود را انتخاب کنیم که به مربی قبل رسیدیم. به این نتیجه رسیدیم ادامه دادن با این مربی (منصوریان) با این روند ما را به جایی نخواهد رساند. از هواداران عذرخواهی می‌کنم. آنها هم باید بازار را در نظر بگیرند که در بازار اکثر مربیان خوب صاحب تیم بودند و مربی زیادی وجود نداشت که انتخاب کنیم. شاید مربی هم بود اما از نظر دیدگاه مجبور شدیم یک مربی را انتخاب کنیم که هواداران روی او حساسیت داشتند.

دنبال قرارداد بلندمدت با مسعود شجاعی هستیم

زنوزی ادامه داد: آقای مسعود شجاعی فعلاً مربی موقت تراکتور است. همه می‌دانیم که شجاعی هیچ وابستگی به تیم‌های دیگر ندارد و محصول خود تراکتور است. باید او را حمایت کنیم. میبینم که مردم چقدر از او حمایت و دلبری می‌کنند! امیدوارم بتوانیم شجاعی را راضی کنیم تا این پست را قبول کنند. او فعلاً رضایت کامل نداده است. از هواداران خواهش می‌کنم حمایت کنند تا شجاعی سرمربی تیم شود.

وی درباره اینکه ممکن است مسعود شجاعی در تراکتور به عنوان سرمربی بسوزد، تاکید کرد: شجاعی بازیکن بزرگی بوده و مربی بزرگی هم می‌شود. اگر شجاعی قبول کرد سرمربی باشد، باید با او قرارداد طولانی ببندیم و همه جانبه حمایت کنیم. باید پای نتایجش بایستیم چه نتیجه بگیرد چه نتیجه نگیرد. بعد از بازی گذشته باوجود باخت از مسعود شجاعی حمایت شد. شعور هواداران بالا است. در سه سالی که در تراکتور هستم چنین بازی‌ای که در آبادان انجام شد را تا به امروز ندیده بودم. با تمام احترامی که برای بازیکنان و مربیان سابق تراکتور قائل هستم این حرف را می زنم بخصوص ساکت الهامی که پارسال زحمت زیادی کشید. باید قبول کنیم بازی‌ای که در آبادان انجام شد و در کل سه مسابقه قبل بازی متفاوتی بود. تیم در هر مسابقه رشد داشته است که این ما را امیدوار می‌کند آینده روشنی داشته باشیم.

امیدوارم شجاعی به ما افتخار بدهد؛ تیم او شبیه به تیم «تونی» است

مالک باشگاه تراکتور تصریح کرد: من و مدیران باشگاه بازی به بازی از مسعود خواهش می‌کنم سرمربی باشد. او هنوز به صورت قطعی قبول نکرده است. سعی می‌کنیم ایشان افتخار را به بنده بدهد و سرمربی تیم خودش بشود تا یک قرارداد طولانی ببندیم و خیالمان از این بابت راحت شود. این به شرطی است که پای نتایج بایستیم. دلایل مختلفی دارد که قبلاً این کار را نکردم. قبلاً روند رو به رشدی ندیدم که قرارداد طولانی مدت با مربیان نبستم. در سه بازی گذشته روند رو به رشدی داشتیم. همه تیم را به زمان تونی اولیویرا تشبیه می‌کنند. پیش بینی می‌کنم بازی‌های بعدی با سرمربیگری شجاعی حتی بهتر از زمان تونی باشد که تیم را خوب بازی می‌داد.

زنوزی افزود: شجاعی مدت زمان کمی با کادر فنی فعلی برای احیای تیم داشتند. در این مدت کوتاه کار خارق العاده ای کرده‌اند. از طرف خودم تشکر می‌کنم. بازیکنان هم خودشان را نشان می‌دهند.

شجاعی، دژاگه و حاج صفی کلاس تراکتور را بالا بردند

وی در خصوص اینکه خواهش کردنش از مسعود شجاعی به نوعی بازیکن و مربی سالاری تعبیر شده است، گفت: آقا مسعود یک شخصیت ممتازی دارد. حاج صفی، خانزاده و دژاگه در کنار مسعود بزرگان تیم هستند و شخصیت متمایزی دارند. چیزهایی که در بعضی محافل مطرح می‌شود درست نیست. از زمانی که این سه چهار بازیکن به تراکتور آمده‌اند، کلاس تراکتور رو به رشد بوده است. یکی از هواداران نظر داده بود که باید از مسعود شجاعی تشکر کنیم چون کمتر کسی در این برهه خودش را فدا می‌کرد. از این نظر که مسعود شجاعی با قبول مسئولیت خودش را به خطر انداخت، باید مورد تقدیر قرار بگیرد.

انتظار داشتید چه برخوردی با منصوریان بشود؟

مالک باشگاه تراکتور درباره بد بدرقه بودن این باشگاه بخصوص در بحث اخراج علیرضا منصوریان گفت: ما تُرک هستیم و میهمان نواز و خوش بدرقه. وقتی کارشناسان و هواداران از نوع بازی تیم راضی نیستند، باشگاه برای سه مسابقه مهلت می‌دهد. مربی قبول می‌کند اما در دومین بازی نتیجه مورد توافق را به دست نمی‌آورد. باشگاه مربی را صدا می‌کند و می‌خواهد استعفا بدهد تا از نظر شخصیتی دچار مشکل نشود. مربی با طعنه از اتاق جلسه بیرون می‌آید و می‌گوید با فلانی (زنوزی) صحبت می‌کنم. یک بار با ایشان تماس گرفتم جواب نداد و دیگر هم تماس نگرفت و ارتباطی نداشتیم. ایشان وظیفه داشتند با من تماس بگیرند. وقتی اینگونه از اتاق بیرون می‌رود و می‌گوید خودم با او صحبت می‌کنم و در فرودگاه هم تلفن را قطع می‌کند، انتظار دارید چه برخوردی شود؟ ما فقط نوشتیم اخراج شد.

تراکتور را به خاطر ناکامی پرسپولیس زدند

زنوزی درباره برنامه «فوتبال برتر» که هفته گذشته با دعوت از علیرضا منصوریان اجازه صحبت به مسئولان باشگاه تراکتور نداد اظهار کرد: در مورد کلیاتی که به نظرم درست نبوده است صحبت می‌کنم. چرا به مسئولان باشگاه اجازه صحبت ندادند؟ حتی آقای نصیرزاده حدود ۲۰ بار با برنامه و موبایل مسئولان برنامه تماس گرفته بود. اول تلفن را جواب داده بودند و سپس رد کرده بودند تا برنامه را یکطرفه اجرا کنند. یک تیم (پرسپولیس) در آسیا نتیجه نگرفته بود، به خاطر اینکه آن‌را پوشش بدهند تراکتور را در آن برنامه زدند. آنها باید می‌رفتند مسائل شکست آسیا را بررسی می‌کردند. برای اینکه به آن ورود نکنند، تراکتور را در برنامه گذاشتند.

وی سپس با حمله شدید به مجری برنامه فوتبال برتر، افزود: از مجری آن برنامه اسم نمی برم چون باید دهانم را آب بکشم و دهانم را ضد عفونی کنم!

اتفاقات ماشین سازی به من ارتباطی نداشت

مالک باشگاه تراکتور درباره اقدامات صداوسیما علیه این باشگاه بعد از آن برنامه و راه ندادن دوربین‌های تلویزیونی برای پخش زنده بازی ماشین سازی، گفت: اتفاقات دیروز درباره باشگاه ماشین سازی بوده است. آن به من ارتباط می‌دهند ولی من که ابایی ندارم. اول مشکلات خودشان را حل کنند و بعد به مشکلات ما برسند. اگر قرار باشد مشکلات حل شود، از ۳۰-۴۰ سال پیش مشکلات بوده که باید حل شود و بعد به ما برسد.

زنوزی یادآور شد: هواداران از ما انتظار دارند که خواسته را به گوش مسئولان برسانیم. برنامه یکطرفه ای بود که نه مجری و نه میهمان در آن حد نیست که درباره آنها صحبت کنم. آن را مدیریت و مدیرعامل باشگاه با مکاتبه جواب می‌دهند که رسانه‌ای خواهد شد.

به دوربین‌های صداوسیما اجازه ورود ندادیم چون اطلاعات نداده بودند

وی درباره توضیح بیشتر راه ندادن دوربین‌های تلویزیونی تصریح کرد: تا دیروز با گذشت از خیلی از مسائل و اغماض، صداوسیما بدون مشکل وارد ورزشگاه می‌شد. وقتی صداوسیما درخواست می‌دهد وارد ورزشگاه شود باید اسم افراد و تجهیزات و شماره اتومبیل‌ها را به هیات فوتبال می‌داد و هیات فوتبال به باشگاه ارجاع می‌داد. این اتفاق رخ نداده بود. اینها یک نامه کلی نوشته بودند که برای پخش زنده وارد ورزشگاه می‌شوند. آنجا یک مجتمع است و ورود و خروج‌ها کنترل می‌شود. این اتفاق رخ نداد و کنترلشان در ورزشگاه به مشکل خورده بود و اجازه ورود پیدا نکردند.

اسم مجری را نمی آورم که دهانم را آب نکشم!

مالک باشگاه تراکتور خاطرنشان کرد: بعد از آن یکسری مسئولان از تبریز تماس گرفتند و من هم گلایه‌هایی کردم که رادیو و تلویزیون در تهران با ما همکاری نمی‌کنند و بعضی از مجری‌ها علیه تراکتور و تیم‌های شهرستانی هستند؛ از جمله اسم این مجری معروف را آوردم. اسمش را نمی آورم که دهانم را آب نکشم و ضدعفونی نکنم! اینها به من قول دادند که با تهران صحبت می‌کنند تا با این افراد برخورد لازم را داشته باشند. من هم از این مسئله گذشتم و اجازه دادم ماشین‌ها بدون ملاحظه نامه‌ها وارد ورزشگاه شوند! متاسفانه دیروز در صداوسیما به جای اینکه به این موضوع رسیدگی شود، به این پرداختند که چرا به دوربین‌ها راه نداده‌اند و زنوزی خلاف کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ضدعفونی کردن از همان بحث لوگوی تیم‌ها در برنامه تلویزیونی شروع شده بود، گفت: لوگوی تراکتور مورد احترام و ستایش همه هواداران است. وقتی در مورد این صحبت می‌شود، مانند این می‌ماند که به یک فرد بگویید شناسنامه‌تان را آب بکشید. ما یک سری اعتقادات دینی و یک سری اعتقادات شخصی داریم. شما به عشق حدود ۴۰ میلیون هم وطن خودتان توهین می‌کنید. ما البته این را پیگیری می‌کنیم. نام تراکتور مورد احترام ۴۰ میلیون نفر است.

کنایه به استقلال و پرسپولیس؛ اول مالکیت آنها را درست کنند

مالک باشگاه تراکتور درباره اینکه مالکیت همزمانش در باشگاه ماشین سازی تخلف است، تصریح کرد: من نه مالک تراکتور هستم، نه ماشین‌سازی. من طرفدار متعصب تیم‌های تبریز و ترک‌نشین هستم، چه تیم قشقایی باشد و چه شمال، جنوب و ارومیه باشد، فرقی نمی‌کند. من به هم زبانان خودم دین دارم و در حال ادا کردن آن هستم. ما ماشین‌سازی را بر سر یک معامله فروختیم که یک سری از کارهایش انجام و یک سری از کارهایش به خاطر عدم عمل به تعهدات‌شان، از نظر ثبت شرکت‌ها منتقل نشده است که در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود.

زنوزی افزود: ما قبول نداریم که اینها مالکیت مشترک دارند. اگر هم مشترک باشد، چطور شده است که چندین تیم در وزارتخانه‌های مختلف (بحث استقلال و پرسپولیس زیر نظر وزارت ورزش در رسانه‌ها مطرح شده است) با مجمع‌شان یکی است. اول بروند آنها را درست کنند و اگر نوبت به ما رسید، آن وقت در خدمت هستیم.

رقبا مجبور شدند به خاطر تراکتور سطح خود را بالا ببرند!

وی خاطرنشان کرد: من به تمام هواداران تیم‌های مختلف ایران احترام قائلم. هر کسی مختار است که تیم مورد علاقه خودش را داشته باشد و نمی‌شود آزادی را از کسی گرفت. هواداران ما هم دوست دارد طرفدار تراکتور باشد. من به هیچ هواداری بی احترامی نکردم، اما یک سری از مسئولان از شأن و منزلت هواداران تیم‌های تهرانی سوء استفاده می‌کنند. این تیم‌ها به ضررشان است که دولتی و شبه دولتی باشند. این باشگاه‌ها در آینده متوجه این موضوع خواهند شد. این باشگاه‌ها و هواداران‌شان متضرر اصلی هستند. ما دوست داریم رقبای قدرتمندی داشته باشیم. ما در صورتی می‌توانیم موفق شویم و پیشرفت کنیم که رقبای ما قوی باشند. ما در سال اول تیم خوبی بستیم و رقبا هم مجبور شدند که سطح خودشان را بالا ببرند.

مالک باشگاه تراکتور گفت: ما هفته گذشته پرهوادارترین تیم جنوب و آسیای مرکزی شدیم و در صداوسیما هم به این موضوع پرداخته شد که این اتفاق متعلق به ایران بود. چطور بازی یک باشگاه در آسیا را ملی حساب می‌کنیم، اما وقتی تراکتور پرطرفدارترین تیم آسیا می‌شود نگاه ملی نداریم؟ آیا تراکتور متعلق به این کشور نیست؟ به این اتفاق باید به شکل شایسته‌ای پرداخته می‌شد.

نیازی به حق پخش ندارم؛ احترام ما را نگه دارند

زنوزی در ادامه صحبت‌هایش گفت: یک عده از مجریان صداوسیما سوءاستفاده می‌کنند و عدم راه دادن دوربین‌ها را به متضرر شدن هواداران ربط می‌دهند. وقتی این بازی‌ها پخش می‌شود، نمی‌دانم درآمد صداوسیما چقدر است. من نمی‌خواهم در مورد پخش تلویزیونی و عدم پرداخت آن صحبت کنم، چون دنبال آن نیستم، اما مسئولان محترم صدای ما را بشنوند. ما دنبال حق پخش نیستیم، اما احترام ما را نگه دارند. وقتی از هزینه‌های ما به خود ما توهین کنند، طاقت نداریم.

زنوزی یادآور شد: ما از حق خودمان می‌گذریم، اما نباید به شعور ما توسط یک سری از عوامل و مجریان صداوسیما توهین شود. من نیازی به حق پخش تلویزیونی ندارم. اگر به ما احترام نگذارند، من هم با مستند قانونی با آیین نامه مسابقات می‌گویم که حق ندارید از بازی ما فیلم برداری و آن را پخش کنید.
ما از فدراسیون خواستار مشاهده قراردادشان با صداوسیما شدیم. اگر حرف ما را نشنوند و توهین به تراکتور و هوادارانش ادامه پیدا کند، ما هم مجبوریم که از ماده ۲۲ آیین نامه مسابقات استفاده کنیم. ما دنبال منافع مادی نیستیم و می‌خواهیم حقوق معنوی هواداران‌مان را به آنها برگردانیم.

وضعیت ایمان سلیمی و ساخت استادیوم اختصاصی

مالک باشگاه تراکتور درباره سخت ساخت استادیوم اختصاصی اظهار کرد: ساخت استادیوم در اولویت ما است و با شهردار تبریز هم صحبت کردیم. باید از نظر شهرسازی هم در منطقه مناسبی قرار بگیرد که دچار مشکل نشویم. فعلاً دو زمین معرفی کردند که شرایط لازم را نداشت. می‌خواهیم به محض مشخص شدن زمین، سریعاً اقدام کنیم. بعد از ورود باشگاه به بورس، کارهای این ورزشگاه هم شروع خواهد شد. به هر حال در مورد برنامه‌های زیرساختی و اقتصادی آقای سیاح توضیحات بیشتری ارائه خواهند داد.

زنوزی درباره شایعات مطرح شده درباره حضور ایمان سلیمی در تیم پرسپولیس بعد از جدایی از تراکتور گفت: آقای ایمان سلیمی قرارداد خود را یک طرفه فسخ کرده و ما منتظر حکم کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال هستیم. ما می‌توانیم قرارداد را منتشر کنیم، اما او بازیکن مودب و خیلی خوبی است. یک سری افراد مشاوره خوبی به او نداند و قطعاً کار او قانونی نبوده است. در قرارداد او، حق فسخ برای باشگاه خارجی قید شده بود. اگر با باشگاه خارجی قرارداد می‌بستیم، نمی‌توانستیم ادعایی بکنیم. او قبل از اینکه از تراکتور جدا شود، قراردادش را فسخ کرده و احتمال می‌دهم این رأی به نفع ما صادر شود. قبل از صدور رأی، نزد هواداران از ایمان سلیمی خواهش می‌کنم که بر سر قراردادش برگردد. اگر حکم صادر شود، ما هم نمی‌توانیم برای او کاری بکنیم.

می‌توانیم به فرانسه بازیکن منتقل کنیم!

هفته آینده با مسئولان باشگاه بشیکتاش جلسه خواهم داشت. ما همکاری اقتصادی و ورزشی با هم همکاری می‌کنیم و ان‌شاءالله اتفاقات خوبی خواهد افتاد. وکیل ما با وکیل باشگاه پاری‌سن ژرمن در قطر مکاتباتی داشته است که نباید اینها رسانه‌ای می‌شد. فکر می‌کنم در آینده اتفاقات خوبی رقم می‌خورد و ان‌شاءالله اگر بتوانیم این کار را انجام بدهیم، برای اولین بار است که چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. ما می‌توانیم بازیکنان خوبی را برای لیگ فرانسه ترانسفر کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، بخش پایانی صحبت‌های زنوزی به این شرح است:

* در داخل ایران، مربی که جایگزین مسعود شجاعی شود، نداریم. ما باید دنبال راضی کردن مسعود برای قبول این مسئولیت سنگین شود. از هواداران هم می‌خواهم که با حمایت های‌شان به او دلگرمی بدهند.

* من و مدیران باشگاه هم تلاش می‌کنیم که با مسعود شجاعی قرارداد بلندمدت ببندیم و خیال هواداران راحت شود. من فوتبال مسعود شجاعی را تمام شده نمی‌دانم و او می‌تواند دو، سه سال در سطح ممتاز بازی کند. او فوتبال خاصی را ارائه می‌دهد.

* مسعود شجاعی جزو ۵، ۶ بازیکن بزرگ ایران است که در دنیا مطرح شده و در سطح اول فوتبال دنیا حضور داشته است. از مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج‌صفی تشکر می‌کنم. اینها بازیکنان بزرگی هستند.

* من یک انسان هستم و می‌توانم اشتباه کنم که از هواداران عذرخواهی می‌کنم. هواداران با اینکه یک مجری چه کاری انجام داده، کاری نداشته باشند. ایران متعلق به همه ماست و همه ما وطن پرست هستیم.

* مردم آذربایجان همیشه در طول تاریخ برای ایران جان خودشان را داده‌اند. ناملایمتی‌ها و خطای ۱۰ نفر نباید باعث شود که با آنها خارج از آداب رفتار کنیم. ادب و شخصیت مردم آذربایجان معروف است و ان‌شاءالله این خاطیان نیز اصلاح می‌شوند. ما تُرکِ ایران هستیم. از همه شما تشکر می‌کنم. هر کم و کاستی که وجود داشت، با بزرگی خودتان من را ببخشید. ان‌شاءالله سعی می‌کنیم بیشتر به شما خدمت کنیم.

لینک کوتاه : https://rejaletabriz.ir/?p=1334

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها