تاریخ : دوشنبه, ۱۵ خرداد , ۱۴۰۲ 17 ذو القعدة 1444 Monday, 5 June , 2023
1
خط و نشان رئیسی برای مسئولان متخلف و توصیه به مردم؛

حق عقب‌نشینی ندارید

  • کد خبر : 4069
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
حق عقب‌نشینی ندارید
رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، گفت: این مشکل مربوط به یک دولت نیست و باید مدیران متخلف دو برابر مجازات شوند.

سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای اداری استان گیلان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س)، بیان کرد: از کادر پزشکی و درمانی استان گیلان و کشور به دلیل مجاهدت در حفظ سلامت مردم و مبارزه با ویروس منحوس داشتند، قدردانی می‌کنم.

وی ضمن تشکر از کمک‌های مومنانه مردم و لبیک به ندای رهبری، افزود: به واسطه یک مؤلفه بعضی از ایام و روزها در اذهان عمومی خاص می‌شوند که دهه فجر و ۲۲ بهمن نمونه‌ای از این روزها است که دست قدرت الهی را می‌توان در آن مشاهده کرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن جلوه قدرت الهی بود، تأکید کرد: ملت ایران مقابل ستمگران و قدرت‌های سلطه‌گر به پشتوانه همین قدرت پیروز شد.

رئیسی با بیان اینکه امام تحول خواه و تحول گرا بود، تصریح کرد: امام راحل به دنبال تحول در اخلاق، عمل و بخش‌های مختلف کشور بود و وابستگی ایشان را رنج می‌داد. استقلال در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای ملتی که از خفقان رنج می‌برد، نعمت الهی محسوب می‌شد.

وی با تأکید بر اینکه تحول انقلاب باید همواره مورد نظر باشد، افزود: ملت و جامعه ما نه حق عقب نشینی دارد نه در جا زدن، تنها باید در مسیر پیشرفت و ارتقای جایگاه انقلاب و نظام اسلامی حرکت کند. همواره باید در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی رو به جلو حرکت کنیم و پویایی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه جامعه باید به سمت بهتر شدن حرکت کند، ادامه داد: ممکن از است در این مسیر با موانعی نیز برخورد کنیم اما این موانع نباید انحرافی در حرکت جامعه ایجاد کند بلکه باید با حرکت مجاهدانه آن را برطرف کنیم و در این راه رزمندگان دوران دفاع مقدس الگوبرداری کنیم.

حجت‌الاسلام رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه دشمن به از بین بردن فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای ملت ایران است، تأکید کرد: باید با حرکت انقلابی بر مبنای اراده پولادی و بر اساس اخلاص و عشق الهی حرکت کرد. ما در محضر شهدا هستیم و انتظار شهدا و خانواده شهدا و انقلابیون و دغدغه مندان این است برای بهبود شرایط کار مجاهدانه انجام دهیم.

رئیس دستگاه قضا در ادامه خطاب به مدیران با اشاره به اینکه امروز ما در حوزه هسته‌ای پیشرفت بیشتری نسبت به حوزه اقتصادی داشته‌ایم، افزود: دشمن نمی‌خواست ایران اسلامی در حوزه هسته‌ای به کوچک‌ترین پیشرفتی دست یابد.

وی همچنین به پیشرفت‌های حوزه نظامی و دفاعی و تحریم‌های دشمنان در این زمینه نیز اشاره و با بیان اینکه دشمن به دنبال این بود که ما به هیچ توانمندی در این بخش‌ها نرسیم، ادامه داد: امروزه ده‌ها رزمایش از سپاه و ارتش برای کشور تولید قدرت کرده. علی‌رغم تمام محدودیت‌ها نیروهای مسلح در حوزه دفاعی اقتدار آفریدند.

برخورد قاطع و دو برابری با مدیران متخلف

رئیس دستگاه قضا با اشاره به مشکلات مطرح شده در جلسه امروز در زمینه منابع طبیعی، حفظ جنگل و عرصه‌های طبیعی، تصریح کرد: باید با کاشت درخت و اقدامات دیگر نسبت به حفظ جنگل‌های استان اقدام کرد.

وی در ادامه به موهبت‌های طبیعی موجود در استان گیلان اشاره کرد و با بیان اینکه مهمترین سرمایه گیلان نیروی انسانی کارآمد و متراکم، جوان تحصیل‌کرده و آماده خدمت است، تأکید کرد: مدیران باید بهره‌وری را بالا برده و از نیروی انسانی در جهت گره گشایی از زندگی مردم بهره ببرند.

رئیسی با اشاره به اینکه مشکلات گیلان در بخش‌های مختلف نگران کننده است، با طرح این سوال که آیا رفع این مشکلات سخت است؟ گفت: اینکه تولید را در استان بالا برده و موانع را رفع کنیم و جنگل را به عنوان گنجینه ملی حفظ کنیم کار شدنی است.

وی با اشاره به اینکه ارتباطات ناسالم و زد و بندها در ادوار مختلف وجود داشته است، ادامه داد: این مشکل مربوط به یک دولت نیست و باید جلوی دست اندازی به جنگل را بگیریم و مدیران متخلف باید به صورت دو برابر مجازات شوند.

رئیس قوه قضائیه به موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در برخی مناطق استان گیلان نیز اشاره و تأکید کرد: عدالت برای ساخت و ساز غیرمجاز مدیران باید به صورت مضاعف اجرا شود.

از وضعیت فاجعه بار کارخانه پوشش نمی‌گذریم

وی با اشاره به وضعیت اسفناک کارخانه پوشش نیز گفت: وضعیت این کارخانه یک فاجعه است که نمی‌توان به راحتی از آن گذشت، عده‌ای به بهانه برف سال ۸۳ آنجا را ویران کردند لذا این ثروت ملی باید به وضعیت سابق بازگشته و مقصران نیز تعقیب بشوند.

رئیسی با بیان اینکه این استان به نساجی شناخته شده است، بیان کرد: ما طرفدار خصوصی‌سازی به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر هستیم و دولت باید بخش خصوصی را توانمند کند و اگر بخش خصوصی خوب کار کند باید با پرداخت تسهیلات از آن حمایت شود.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه با خصوصی‌سازی موافق هستیم نه فاجعه آفرینی و نابودی اموال مردم، افزود: خصوصی‌سازی با آتش زدن مال مردم فرق دارد و این یک فاجعه است و کسی که این کار را انجام داده باید قاطعانه تحت تعقیب قرار گرفته و وضعیت این کارخانه نیز باید به صورت جهادی به حالت قبل بازگردد.

رئیسی به موضوع رودخانه‌های شهر رشت نیز اشاره و با تاکید بر حفظ این موهبت‌های الهی، اضافه کرد: صنعت گردشگری باید در استان گیلان پیشرفته‌تر باشد و در جهت حفظ این فضا و سرمایه‌های ملی اقدام کرد.

وی با اشاره به ضرورت حل معضل پسماند استان گیلان، اظهار کرد: این مسئله باید در درون استان و به دست مدیران استانی حل شود. امروز این معضل تبدیل به تهدید شده و تنها به دست توانای مسئولان استان رفع خواهد شد.

تیم قضائی موضوع رشت الکتریک را با فوریت پیگیری خواهد کرد

رئیس قوه قضائیه همچنین به وضعیت شرکت رشت الکتریک نیز اشاره کرد و با بیان اینکه این شرکت می‌توانست به نگین انگشتری در این شهر تبدیل شود، ادامه داد: متأسفانه امروز در حال حاضر این شرکت به مخروبه‌ای تبدیل شده و این مسئله آسیب‌زا است و تیم قضائی به سرعت این مسئله را پیگیری و مردم را از نتیجه آن مطلع می‌کند.

وی با تأکید بر تسریع در پیگیری این موضوع، گفت: متأسفانه امروز ما دچار سیاسی بازی شده‌ایم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه هیچ گره‌ای نیست که به دست مردم باز نشود، بیان کرد: وضعیت حتماً متحول می‌شود و این موضوع با دست شما اتفاق می‌افتد و «ما می‌توانیم» را مردم گیلان و رزمندگان استان در دوران دفاع مقدس اثبات کردند و این عرصه‌ها نیز چیزی نیست که نتوانید آن را حل کنید.

رئیسی با بیان اینکه با سازمان متخلف باید شدیدتر از افراد متخلف برخورد شود، تاکید کرد: اگر سازمانی تغییر کاربری و ساخت‌و ساز غیرمجاز کرد باید شدیداً مجازات شود چرا که سازمان‌ها باید قانونمند باشند و بی‌عدالتی را برای خود ضد ارزش بدانند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه هیچ قدرت و جایگاهی بالاتر از قانون نیست، عنوان کرد: هیچکس حق ندارد حتی برای کار خیر اقدام غیرقانونی کرده و به جنگل‌ها دست درازی کند.

مشکل واحدهای تولیدی با حمایت بانک‌ها و دستگاه قضا حل می‌شود

وی با بیان اینکه مشکل واحدهای تولیدی با کمک بانک‌ها و حمایت ما برطرف می‌شود، تصریح کرد: در ساختار اصل ۴۴ اشکالاتی وجود دارد که باید به صورت قانونی حل شود و این اشکالات ساختاری باید توسط قانون رفع شود.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر حفظ منابع طبیعی در گیلان به عنوان ذخایر ملی، اظهار کرد: سازمان منابع طبیعی با هیچ شخص یا سازمانی تعارف نکند و باید با متخلفان برخورد شود.

رئیسی تولید را مسئله امروز کشور دانست و گفت: نباید کارخانجاتی که برای ما تولید قدرت نرم می‌کنند تعطیل شوند، به هر نحوی باید مراکز تولید تعطیل و نیمه تعطیل را احیا کنیم.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: ذخایر مادی و معنوی و نیروی کارآمد، جوان و تحصیل‌کرده برای توانمند شدن اقتصادی گیلان مؤثر هستند و مسئولان استان باید از این ظرفیت استفاده کنند.

لینک کوتاه : https://rejaletabriz.ir/?p=4069

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها