تاریخ : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ 24 شوال 1443 Wednesday, 25 May , 2022
2

دست از سر کچل تراکتور بردارید!

  • کد خبر : 12501
  • 13 شهریور 1400 - 9:28
دست از سر کچل تراکتور بردارید!
انگولک کردن این تیم و برهم زدن آرامشش حکم بازی با دم شیر را دارد.روند فعلی نشان از یک نوع سیاست پنهان برای از هم پاشاندن و در نهایت سقوط این تیم به لیگ یک دارد!اگر توان مدیریت و تیم داری هم ندارید، دست از سر کچل تراکتور بردارید و اجازه دهید این تیم در لیگ بماند! بازی با آینده تراکتور هیچ گاه به نفع شما نخواهد بود، این را یقین بدانید.

همان داستان همیشگی تراکتور و پیچیدگی هایی که دارد، ما را بر آن داشت تا باز برای چندمین بار در باب آن چه که بر حال و روز قمر در عقربش می گذرد، دست به قلم شویم.
فصل نقل و انتقال بازیکن است و تیم های لیگ برتری هر کدام به فراخور شرایط مالی سعی در مرتفع کردن نقاط ضعف خود در لیگ گذشته دارند و جذب بازیکن یکی از مهم ترین وظایف تیم ها در این برهه است.
اما تراکتور این روزها حال و روز خوشی ندارد و با حواشی متعددی روبرو شده که قطعا در روند تیم داری، حضور در لیگ بعدی تاثیرات منفی بسزایی خواهد داشت و حتی آینده حضورش در لیگ برتر با تردیدهای جدی روبروست!
تراکتورسازی از آن دست تیم هایی است که در روند خصوصی سازی های یک و نیم دهه اخیر الزاما ابتدا به سپاه عاشورا و بعدا به زنوزی واگذار شد. هر چند در اوایل کار شرایط خوب پیش می رفت و می شد از این تیم به عنوان الگوی تیم داری خصوصی یاد کرد، اما این روزها چنان بلبشویی در این تیم و حتی در شهر حاکم است که نهایتا هواداران به همان تیم داری دولتی راضی شده اند و این تیم ریشه دار و مردمی با آن سرمایه انسانی و اجتماعی اش حکم بچه سرراهی را دارد که به بچه یتیمی می ماند که کسی حاضر به قبول سرپرستی اش نیست!
در سال های گذشته به تعدادی که عدد و رقمش از دست ما خارج است، مدیر باشگاه و سرمربی در این تیم صاحب مسئولیت شده و بعد از مدت کوتاهی عطای مدیریت و مربیگری را به لقایش بخشیده اند. امسال هم قوز بالای قوز است و روند فعلی نشان از یک نوع سیاست پنهان برای از هم پاشاندن و در نهایت سقوط این تیم به لیگ یک دارد! حتی وساطت امام جمعه هم برای حل مشکلات این تیم راه به جایی نبرد و بلکه شرایط بدتر هم شده و بازیکنان این تیم یکی پس از دیگری از تیم جدا و بازیکنانی نوجوان و جوان و اغلب ناشناخته که در حد نام و آوازه این تیم نیستند، به تیم اضافه شده اند.
مالک باشگاه فعلا غربت نشین است و مدیر عامل و سرمربی هم ول معطل! اینکه هیات فوتبال بخواهد تصمیمی در این رابطه اتخاذ کند و کاری از پیش ببرد، عملا با حضور جنتی گونه ششگلانی در این عرصه بعید است و این بزرگوار نه حوصله بررسی مشکلات دارد و نه توان و تخصص اش را.
بارها اشاره کرده ایم که تراکتور سرمایه اجتماعی ترک ها و یکی از حساسیت های مهم خطه آذربایجان است. انگولک کردن این تیم و برهم زدن آرامشش حکم بازی با دم شیر را دارد. حال و روز تراکتور این روزها روان عمومی ترکها را مختل کرده و در برخی مواقع به اعتراضات خیابانی موردی هم منجر شده است. ترک جماعت با تراکتور زندگی می کند و آن را جزو لاینفک زندگی روزمره اش می داند و غریب نیست بگوییم که ترک زبانان تراکتور را همچون فرزند خود می دانند و شور و هیجان ورزشگاه یادگار امام همواره بر این ادعا صحه گذاشته است.
قطعا اگر چهره ای موجه در راس تیم قرار داشت می شد یک ماهه و از طریق کمک های مالی هواداران بخش قابل توجهی از بدهی های این تیم را صاف کرد. این چه وضع تیم داری است، زنوزی، نظمی، کمالوند، ششگلانی و یا هر فرد دیگری همگی زیر سایه وقار و آوازه تراکتورند و هیچ شخصی از این تیم بزرگتر نیست. قصد واگذاری و فروشش را دارید، قرار است اسپانسر جذب کنید و یا هر اقدام دیگری که در این روزهای بی ریخت ممکن است کمک حال تیم باشد، انجام دهید.
اگر توان مدیریت و تیم داری هم ندارید، دست از سر کچل تراکتور بردارید و اجازه دهید این تیم در لیگ بماند! بازی با آینده تراکتور هیچ گاه به نفع شما نخواهد بود، این را یقین بدانید. (کچل کچل کچل)

وحید خدادادی

لینک کوتاه : https://rejaletabriz.ir/?p=12501

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 1
  1. چوخ عالی و اورح سوزوموز

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها