تاریخ : یکشنبه, ۲۱ خرداد , ۱۴۰۲ 23 ذو القعدة 1444 Sunday, 11 June , 2023
1

محلول معابر حاشیه نشین را به راه پله بالاشهری ها می پاشند!

  • کد خبر : 1295
  • ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
محلول معابر حاشیه نشین را به راه پله بالاشهری ها می پاشند!
جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست شهرام دبیری به صورت علنی و با غیبت فریدون بابایی اقدم در محل عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

شهرام دبیری، رئیس شورا در سخنان پیش از دستور جلسه ضمن تبریک ولادت حضرت عیسی مسیح به هموطنان مسیحی، در خصوص تشکیل نهضت سواد آموزی در کشور نیز گفت: انجام این کار انقلابی به دستور امام خمینی (ره)، موجب کاهش آمار بی سوادی در کشور شد.محلول

وی همچنین خواستار ارائه گزارش در رابطه با تعرفه عوارض کمیسیون ها شده و بیان کرد: این کمیسیون ها باید تا هفته آینده گزارشات را ارائه دهند تا به موقع تعرفه را بررسی کنیم.

دبیری در خصوص حقوق و اضافه کار های ایثارگران در شهرداری نیز افزود: باید اقدامات لازم برای این عزیزان انجام شود.

در شهرداری کسی علاقه ای به بازنشستگی ندارد

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز در راستای موضوع کارکنان شهرداری بیان کرد: این کارکنان باید به موقع بازنشسته شوند چون تراکم آن ها بیشتر است.

وی افزود: متاسفانه در شهرداری کسی علاقه ای به بازنشستگی ندارد در حالی که رهبر انقلاب به این امر که جایگاه بازنشستگان باید به جوانان داده شود تاکید کرده اند.

شهردار تبریز ادامه داد: افرادی که در زمان جنگ خدمت کرده اند ایثارگر شناخته می شوند؛ الان ۸۵ نفر از کارکنان شهرداری ایثارگر هستند و ۷۵ نفر از آنها قبول کرده اند که باز نشسته شوند و بقیه افراد هم در شورا و شهرداری دوست و آشنا دارند و تمایلی به بازنشستگی ندارند. باید در این مورد عدالت را رعایت کنیم؛ یا همه افراد بازنشسته شوند یا بقیه را هم به اداراه بازگردانیم و حقوق و مزایای آن ها پرداخت شود.

دبیری در ادامه گفت: حقوق و مزایای ایثارگران باید طبق بقیه افراد پرداخت شود. با کسانی که قبول کرده اند بازنشسته شوند کاری نداریم ولی در مورد بازنشستگان تصویب شده است اگر سن بازنشستگی آنها سر رسیده است، بازنشسته شوند و اگر هم نخواهند، حقوق و مزایای آنها پرداخت شود.

غلامحسن مسعودی ریحان، عضو شورا نیز بیان کرد: ایثارگران می توانند ۳۵ سال خدمت کنند و این قانون در مجلس به تصویب رسیده است. در هر صورت منزلت ایثار گران باید حفظ شود.

دستور جلسه اول

دستور اول جلسه امروز شورا به بررسی لایحه  شـهرداری تـبریز درخصوص درخواست مساعـدت نسـبت به عوارض صـدور پروانه ساختمانی موسسه خیریه حمایت از مستمندان پرداخت.

محمدباقر بهشتی، عضو شورا در این خصوص گفت: بقیه موسسه های خیریه از این خیریه الگو برداری می کنند. تأسیس این موسسه به سال ۱۳۵۱ بر می گردد و نزدیک ۲ هزار نفر افراد را تحت پوشش خود دارد.

سونیا اندیش، عضو دیگر شورا ادامه داد: شهر تبریز، شهر بدون گدا معرفی شده است و دلیل آن نیز وجود چنین موسسه هایی است. برای ادامه دهندگی این افراد در این لایحه با بخشودگی کامل انجام شود. چون این موسسه یک خیریه خاص است.

شکور اکبر نژاد، عضو شورا نیز بیان کرد: این موسسه با دقت کارهای خوبی انجام می دهند و به نظر من باید بخشودگی کامل انجام شود.

شهین باهر در ادامه گفت: من هم با بخشودگی کامل این موسسه موافق هستم چون ما شهر بدون گدا را مدیون چنین موسسه هایی هستیم.

بهشتی افزود: به جای دریافت مبلغ، افراد تحت پوشش طبق ظوابط را به آنان معرفی می کنیم.

معامله خیریه ای ممنوع!

عبدالله تقی پور عضو دیگر شورا نیز در این خصوص بیان کرد: خواهشمندم این موضوع را تبدیل به معامله نکنیم. هدف ما کمک کردن به این موسسه است و نباید برای آنها تعریف بدهیم.محلول

لازم به ذکر است که این لایحه با بخشودگی کامل با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

دستور جلسه دوم

دستور دوم جلسه امروز شورا در خصوص بررسی لایحه شهرداری تبریز در خصوص تجویز انتقال سند مالکیت و واگذاری عرصه پلاک ثبتی واقع در بخش ۹ تبریز به مساحت ۳۹۰ مترمربع به میزان تصرفی هریک از اشخاص بود.

فرج محمد قلی‌زاده، عضو شورا افزود: این به نوعی ترک تشریفات مزایده می باشد و احساس می کنم این لایحه اگر به فرمانداری برود برگشته می شود.محلول

دبیری تاکید کرد: چون این کار یک کار قانونی است، مشکلی پیش نمی آید.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

دستور جلسه سوم

دستور سوم جلسه امروز شورا به بررسـی لایحه شـهرداری تبریز درخصوص اعمال مساعـدت مالی و پرداخت مبلغ۴۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به فردی جهت تامین بخشـی از هزینه های پزشـکی پیوند کلیه بدلیل عدم امکان استفاده از کمیته رفاه کارکنان شهرداری تبریز پرداخت.

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.محلول

دستور جلسه چهارم

دستور چهارم جلسه امروز شورا در خصوص پاسخ شهردار تبریز به تذکرات اعضای شورای اسلامی کلانشهر تبریز بود.

بهشتی در این خصوص بیان کرد: ما اگر بخواهیم کار هایمان را به همدیگر پاس بدهیم کارها زمین می مانند. ما گفتیم برای اعضای شورا ساختمان بدهید تا اینجا را تخلیه کنیم و از این ساختمان مراقبت های لازم انجام شود.

شهین باهر ادامه داد: بحث خودیاری را به شورا آورده ایم تا به تصویب برسد.

محمد حسن اسوتچی، عضو شورا تاکید کرد: چندین بار اعلام کرده ایم که حقوق کارگران به موقع پرداخت شود. می خواهیم ببینیم این موضوع تا کی ادامه دارد و قرار است کی حل شود؟!

شهین باهر افزود: گاها در جامعه آماری مشکلات از این قبیل به وجود می آید. تا زمانی که شرکت ها وجود دارند، امکان دارد درصد کمی از این مشکلات اتفاق بیفتد.ما با بیش از ۱۰۰ شرکت قرارداد داریم و تلاش می کنیم این مشکلات را حل کنیم.

قلی زاده ادامه داد: بر حسب تجربیاتی که دارم وجود این مشکلات بر اثر سو تدبیر است. ممکن است مشکلی رخ بدهد ولی نه همیشه!

دبیری افزود: درخواست داریم این موضوع با قاطعیت انجام شود و این مشکلات به وجود نیاید.محلول

اندیش تصریح کرد: باید ساماندهی و رسیدگی به وضعیت کارکنان شهرداری انجام شود. مظلوم ترین کارکنان شهرداری، مربیان هستند که بلاتکلیف هستند و ۹۳ درصد آنان از بانوان می باشند که مدت قرار داد آنها از یکسال به ۳ ماه کاهش پیدا کرده است.

کمک مالی این شورا به آن شورا 

دستور جلسه پنجم

دستور پنجم جلسه امروز شورا در خصوص ارائه گزارش غلامحسن مسـعودي ریحان، رئیس شوراي اسلامی اسـتان و بررسی لایحه شماره شهرداری تبریز مبنی بر اعمال مساعدت مالی و پرداخت مبلغ ۲/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال(دومیلیارد ریال) به شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی بود.

مسعودی ریحان در این خصوص بیان کرد: هر استان یک نفر را به شورای استان معرفی می کند و رسیدگی به مشکلات شهر نیز جزو وظایف شورا است.محلول

لازم به ذکر است این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

محلول معابر حاشیه نشین به راه پله های بالاشهری ها می رسد! 

محرم محمد زاده، عضو شورا در اثنای جلسه تذکر داد: چرا بوفه های ائل گلی بسته شده است؟ مگر کرونا فقط در پارک ها وجود دارد؟
وی همچنین افزود: در بالا شهر نزدیک است تا راه پله ها هم نمک پاشی کنند ولی در مناطق حاشیه نشین خبری از نمک پاشی نیست! در بافت های تاریخی نیز باید نظارت وجود داشته باشد؛ بافت تاریخی بازار تبدیل به میدان تره بار شده است!

شهرداری دست به دامن آستان قدس

دستور جلسه ششم

دستور ششم جلسه امروز شورا به بررسی لایحه شهرداری تبریز درخصوص تفاهم نامه تنظیمی فیمابین نمایندگی آستان قدس رضوی در استان آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز با قید ضروریت یک فوریت شهرداری پرداخت.

قلی زاده تصریح کرد: در شهر مشهد، سازمان آستان قدس رضوی به شهرداری کمک می کند ولی در تبریز برعکس شده است!محلول

مسعودی ریحان در این خصوص بیان کرد: آستان قدس رضوی از نهاد های توانمند است و ما با این کار شأن و منزلت آن ها را پایین می آوریم. جایگاه این سازمان خیلی بالا است و فکر نمی کنم این ها پیشنهاد را بدهند!

لازم به ذکر است که این لایحه با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

لینک کوتاه : https://rejaletabriz.ir/?p=1295

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها