تاریخ : پنج شنبه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۲ 20 ذو القعدة 1444 Thursday, 8 June , 2023
2

پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی در ۲۰۲۰

  • کد خبر : 1522
  • ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی در ۲۰۲۰
درباره فیس‌بوک میلیون‌ها کلمه نوشته شده، اما هیچ‌گاه داستان این شبکه اجتماعی شاخص به‌طور کامل بیان نشده است. شبکه‌ای که برخی آن را اشاعه‌دهنده فیک‌نیوز می‌خوانند و برخی زاکربرگ را بزرگ‌ترین کارآفرین قرن می‌نامند.
سال ۲۰۲۰ در حالی رو به پایان است که میزان خانه‌نشینی مردم در این سال به دلیل پاندمی و اجبار قرنطینه بیش از همیشه بوده است. کتاب در این روز‌ها به جز رشد استفاده از سرویس‌های اشتراک ویدئوی آنلاین استفاده از کتابخوان‌های الکترونیکی و خواندن کتاب هم با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شده است.کتاب
آمار‌های جدید نشان می‌د‌هد میزان خواندن کتاب در سال ۲۰۲۰ به لطف ویروس کرونا در بین نسل جوان ۲۸ درصد نسبت به سال قبل رشد کرده است. این به آن معنی است که نسل‌های جوان‌تر بیش از پیش خواندن کتاب را در دوران قرنطیه به‌عنوان یک سرگرمی انتخاب کرده است.
با این حال داده‌های موجود حاکی از افت فروش کتاب فیزیکی در این سال و رشد فروش کتاب الکترونیکی دارد. در طی شش ماه نخست سال ۲۰۲۰ میزان فروش کتاب‌های الکترونیکی حدود ۱۲ درصد رشد کرد و به ۵۴۴ میلیون دلار رسید.

در ادامه نگاهی داریم به برخی از مشهورترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در سال ۲۰۲۰ که توسط فایننشنال تایمز و enterprisersproject معرفی شده‌اند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
Analogia (در ستایش طبیعت، انسانیت و ماشین‌ها)
نویسنده: George Dyson, Allen Lane
جورج دیسون یکی از نویسندگان این کتاب یک تاریخ‌نگار تکنولوژی است که به اکتشافی ۳۰۰ ساله برای آشکار کردن تاریخچه ارتباطات و عصر دیجیتال می‌پردازد.
نویسندگان کمی هستند که بتوانند یک داستان منسجم و قانع‌کننده از عناصر مختلف در یک سفر اکتشافی از این دست را گردهم آورند که از سیبری شروع شده و تا آینده هوش مصنوعی را در برمی‌گیرد. برای کسانی که علاقه‌مند به تاریخچه فناوری هستند این کتاب بسیار توصیه می‌شود.
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
Facebook: The Inside Story
نویسنده: Steven Levy
شرکت‌های کمی هستند که تاثیر قابل توجهی بر اجتماع بگذارند و تا این حد هم از سمت جامعه کمتر فهمیده و درک شوند. فیس‌بوک از آغاز تا امروز مورد ستایش و نفرت توأمان افراد مختلف بوده است. برخی آن را بزرگ‌ترین آرمان صنعت تکنولوژی در گردهم آوردن جهان می‌نامند و برخی آن را مرموز، استثمارگر و فرصت‌طلب می‌خوانند.
درباره فیس‌بوک میلیون‌ها کلمه نوشته شده، اما هیچ‌گاه داستان این شبکه اجتماعی شاخص به‌طور کامل بیان نشده است. شبکه‌ای که برخی آن را اشاعه‌دهنده فیک‌نیوز می‌خوانند و برخی زاکربرگ را بزرگ‌ترین کارآفرین قرن می‌نامند.

استیون لوی، نویسنده این کتاب سردبیر مجله Wi red است؛ فردی که واشنگتن‌پست او را ارشدترین خبرنگار تکنولوژی آمریکا معرفی می‌کند. او این کتاب را از لابه‌لای صد‌ها مصاحبه با افرادی در درون و بیرون فیس‌بوک گردهم آورده تا تصویری واقعی از فیس‌بوک ارائه کند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
How to Talk to Robots
نویسنده: Tabitha Goldstaub
نویسنده این کتاب Goldstaub یک کارآفرین و رئیس شورای هوش مصنوعی بریتانیاست. او در این کتاب سفری برای درک بهتر هوش مصنوعی را به شکلی جذاب ارائه می‌دهد. او به نحو موثری تلاش می‌کند درک خواننده را از جهان هوش مصنوعی افزایش دهد و در عین حال تصویری از فرصت‌ها و خطرات این تکنولوژی پیش روی او قرار دهد.
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
The Internet in Everything
نویسنده: Laura DeNardis
این روز‌ها صحبت‌های زیادی در مورد حق حاکمیت تکنولوژیکی زده می‌شود. لورا دی ناردیس یکی از متخصصان برجسته در زمینه حاکمیت اینترنت است، در این کتاب توضیح می‌دهد که توضیح دنیایی که تقریبا همه به‌طور دائم آنلاین هستند و همه چیز به اینترنت اشیا متصل است، چقدر دشوار است.

نویسنده در این کتاب تشریح می‌کند که دیگر تمایزی بین دنیای فیزیکی و مجازی وجود ندارد چراکه همه چیز به هم متصل است. در چنین جهانی که یک قطع برق ساده می‌تواند همه چیز را به هم بریزد کنترل زیرساخت‌های اینترنت به یک ابزار قدرت سیاسی تبدیل شده است.

حالا کشور‌ها می‌توانند به راحتی از مرز‌ها عبور کرده و سیستم‌های دنیای واقعی را مختل کنند. نویسنده در این کتاب تحلیل می‌کند که توزیع اینترنت و گسترش آن به دنیای فیزیکی به‌طور اساسی نگرانی‌ها را نسبت به حریم خصوصی، تبعیض، امنیت انسانی، دموکراسی و امنیت ملی عمیق‌تر کرده است.
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
The Future is Faster Than You Think
نویسندگان: Peter Diamandis , Steven Kotler
اگر شما نسبت به آینده تکنولوژی و رشد آن خوشبین هستید این کتاب همان چیزی است که می‌خواهید. از ماشین‌های پرنده گرفته تا چاپگر‌های سه‌بعدی و لباس‌های هوشمند نویسندگان کتاب تلاش می‌کنند این عقیده را مطرح کنند که همگرایی فناوری‌های جدید و قدرتمند منجر به انفجاری مطلوب در تامین نیاز‌های انسان می‌شود.

تکنولوژی بسیار سریع‌تر از آنچه هرکسی می‌توانست تصورش را بکند، سرعت می‌گیرد. در طول دهه آینده، ما تغییر و تحول بیشتری را تجربه خواهیم کرد و بیش از صد سال گذشته ثروت به دست خواهد آمد. این نتیجه همگرایی تکنولوژیک در این سال‌هاست.

اما این همگرایی (convergences) چگونه بزرگ‌ترین صنایع امروزی را متحول می‌کند. چگونه فرزندانمان را بزرگ کنیم، ملت‌ها را اداره کنیم و مراقب سیاره‌مان باشیم؟ نویسندگان کتاب تلاش می‌کنند به این پرسش‌ها پاسخ دهند که چگونه هر بخش از زندگی ما – حمل‌و‌نقل، خرده‌فروشی، تبلیغات، بهداشت، سرگرمی، غذا، مواد غذایی، مواد غذایی، املاک و مستغلات و اقتصاد – در حال تبدیل شدن بشریت به قلمرو‌های نامعلوم و دنیای ناشناخته هستند.
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
The Road to Conscious Machines
نویسنده: Michael Wooldridge
این کتاب تلاش می‌کند ارزیابی دقیق‌تری از تاثیر هوش مصنوعی بر دنیای ما ارائه دهد. در این کتاب خلاف کتاب‌هایی که روی جنبه‌های منفی تکنولوژی AI تاکید دارند روی این موضوع تاکید می‌شود که چرا ترس‌های ما از آینده هوش مصنوعی بی‌مورد است.
این کتاب با اشاره به نظرات پیشگامان هوش مصنوعی نظرات آلون توریک و Demis Hassabis را مورد تحلیل قرار می‌دهد و همچنین بازگو‌کننده نظرات محققان فعل درباره آن نظرات است.

خواندن این کتاب را بسیاری از محققان هوش مصنوعی به علاقه‌مندان به این عرصه توصیه کرده‌اند.

پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
Innovation Lab Excellence
نویسنده: Richard Turrin
این کتاب پشت‌صحنه‌ای از آزمایشگاه‌های نوآور ارائه می‌دهد تا مجموعه‌ای از بهترین روش‌ها را به‌طور خلاصه نمایان کند. برای کسانی که مایلند خلاقیت را در شرکت‌شان یا مجموعه خلاقانه تحت مدیریت‌شان توسعه دهند این کتاب یک انتخاب ایده‌ال است.
ریچارد تورین نویسنده این کتاب یک مشاور حوزه فناوری‌های مالی (فین‌تک) است که سال‌ها در آزمایشگاه نوآوری IBM کار کرده است. هدف او ارائه راه‌حل‌های کاربردی از موضوعی است که بسیاری اوقات به‌عنوان یک بخش لوکس در شرکت‌ها تاسیس می‌شود
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
The Deep Learning Revolution
نویسنده: Terrence J. Sejnowski
انقلابی که یادگیری عمیق در زندگی ما ایجاد کرده قابل وصف نیست؛ از مکالمه روزمره با دستیار‌های صوتی مثل «سیری» و «آلکسا» گرفته تا انجام معاملات خودکار در بورس؛ یادگیری عمیق می‌تواند به مراتب بهتر از یک انسان در مواقع حساس تصمیم بگیرد.
نویسنده کتاب توضیح می‌دهد که چگونه یادگیری عمیق از حوزه آکادمیک در زمینه فناوری اطلاعات وارد عرصه اقتصاد اطلاعات شده است. آینده متعلق به یادگیری عمیق است. این مجموعه از یادگیری ماشین جایی است که الگوریتم‌ها برای تقلید از ساختار و عملکرد شبکه‌های عصبی مغز ساخته می‌شوند؛ برای وظایفی از رانندگی خودکار گرفته تا فعالیت روبات‌ها و…

نویسنده Sejnowski از متخصصان بحث یادگیری عمیق و عضو کمیته مشاوران طرح‌های ابتکاری دولت اوباما و رئیس بنیاد پردزاش اطلاعات عصبی (NIPS) است. اگر می‌خواهید یادگیری عمیق را درک کنید این کتاب مناسب شماست.

پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
Designed for Digital.
نویسندگان: Jeanne W. Ross, Cynthia M. Beath, and Martin Mocker
در اقتصاد دیجیتال، فن‌آوری‌ها و خواسته‌های مشتریان به سرعت در حال تغییرند؛ در نتیجه استراتژی‌های کسب و کار نیز باید مرتب تحول پیدا کنند.
در این مسیر تنها شرکت‌های چابک زنده خواهند ماند. بسیاری از رهبران کسب و کار برای اجرای استراتژی‌های خود به ساختار سازمانی تکیه دارند در حالی که این ساختار به جای ایجاد قابلیت مانع از چابکی آن‌ها می‌شود. در این کتاب نویسندگان نشان می‌دهند چرا شرکت‌ها برای اجرای استراتژی‌های دیجیتال باید ساختار‌های خود را کنار بگذارند و به جای آن بر طراحی کسب وکار خود تکیه کنند.
پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
Soonish
نویسندگان: Kelly Weinersmith and Zach Weinersmith
این کتاب کمیک و مصور نگاهی به آینده دارد؛ از روبات‌ها گرفته تا واکنش‌های هسته‌ای. در این کتاب نشان داده می‌شود چرا این تکنولوژی‌ها موردنیاز هستند، چگونه کار می‌کنند و چه چیزی در این مسیر است. این کتاب ۱۰ حوزه مختلف در حال پیشرفت را بررسی می‌کند؛ مانند: واقعیت افزوده، ساخت روبات‌ها، برنامه‌نویسی، هوش مصنوعی و…

این کتاب توسط دکتر کلی و همسر کارتونیستش به نگارش درآمده است.

پرفروش‌ترین کتاب‌های الکترونیکی حوزه تکنولوژی در ۲۰۲۰
The Power of Experiments
نویسندگان: Michael Luca , Max H. Bazerman
اخیرا وارد فیس‌بوک شده‌اید، چیزی در گوگل جست‌وجو کرده‌اید، یک فیلم را برای دیدن در نتفلیکس انتخاب کرده‌اید؟ اگر چنین بوده احتمالا یکی از شرکت‌کنندگان بی‌خبر در آزمایش‌های مختلفی هستید که در زمینه تجارب آنلاین توسط این شرکت‌ها طراحی شده‌اند.
هیچ‌یک از شرکت‌های فناوری جرات ایجاد تغییرات اساسی در خط‌مشی خود را بدون انجام آزمایشی برای درک چگونگی تاثیر آن‌ها بر رفتار کاربر ندارند. نویسندگان کتاب بر همین اساس اهمیت آزمایش‌ها را بر تصمیم‌گیری در یک دنیای مبتنی بر داده توضیح می‌دهند.

یکی از دلایل اصلی موفقیت شرکت‌های تکنولوژی را، این تجربه‌های مبتنی بر آزمون می‌دانند. به همین دلیل این کتاب به بررسی نقش این آزمایش‌ها در موفقیت برخی از این غول‌های تکنولوژی (استاب‌هاب، علی‌بابا، اوبر و ای‌بی) می‌پردازد و اینکه چگونه مدیران شرکت‌ها می‌توانند با آزمون‌های مبتنی بر داده تصمیم‌های صحیحی در عصر دیجیتال بگیرند.

لینک کوتاه : https://rejaletabriz.ir/?p=1522

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها